Procedury operacyjne EBT

 • 015 Procedura windykacyjna

  Numer procedury

  015

  Data wejścia w życie:

  7 czerwca 2013 roku

  Ostatnia aktualizacja:

  2 września 2018 roku

  Dotyczy:

  wszyscy Klienci

  Rodzaj usługi:

  wszystkie usługi

  Wystawca:

  Dział Windykacji Należności

 • Szanowni Państwo,

  nasze biuro tłumaczeń posiada własny wewnętrzny Dział Windykacji Należności (bezpośredni kontakt telefoniczny: 509 504 111 - faks: 22 244 22 07), który wykonuje i nadzoruje cały proces Windykacji Należności od chwili wysłania pierwszego monitu do przesłania sprawy do właściwego sądu z wnioskiem o wydanie nakazu zapłaty.

  PROCEDURA WINDYKACYJNA W NASZEJ FIRMIE WYGLĄDA NASTĘPUJĄCO:

  1. 7 dni po terminie płatności - pracownik Działu Windykacji Należności wysyła elektroniczne przypomnienie o niezapłaconym rachunku

  2. 14 dni po terminie płatności - pracownik Działu Windykacji Należności kontaktuje się telefonicznie z Klientemi informuje o niezapłaconym rachunku oraz prosi o informację kiedy rachunek / faktura zostanie opłacona

  3. 30 dni po terminie płatności - wysyłamy pisemne ostateczne wezwanie do zapłaty

  4. 31 dni po terminie płatności - rozpoczynamy naliczanie ustawowych odsetek karnych lub odsetek w wysokości ustalonej w ramach danego projektu / umowy.

  5. 40 dni po terminie płatności - w przypadku braku kontaktu z klientem lub złamanych obietnic dotyczących płatności przesyłamy, w postępowaniu elektronicznym, wniosek do Sądu Rejonowego w Lublinie z prośbą o wydanie nakazu zapłaty oraz zwrot kosztów postępowania sądowego i opłat związanych z niezbędną reprezentacją przez prawnika.

  6. ok 60 dni po terminie płatności - przekazujemy sprawę do Komornika, co oznacza większe opłaty łączne związane z zadłużeniem.

  W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości serdecznie zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z Działem Windykacji należności pod numerem telefonu: 509 504 111 od poniedziałku do piątku w godzinach od 09:00 do 17:00.

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do współpracy