CENTRUM PROCEDUR OPERACYJNYCH - PROCEDURA 015

powrót do poprzedniego menu

Procedura windykacyjna
 
        
 
Numer procedury 015
Data wejścia w życie: 07 czerwca 2013 roku
Dotyczy: osoby indyw., firmy.
Rodzaj usługi: procedura wewnętrzna
Wystawca: Dział Windykacji Należności
 

 

Szanowni Państwo,

nasze biuro tłumaczeń posiada własny wewnętrzny Dział Windykacji Należności (bezpośredni kontakt telefoniczny: 695 500 000 - faks: 693 333 333), który wykonuje i nadzoruje cały proces Windykacji Należności od chwili wysłania pierwszego monitu do przesłania sprawy do właściwego sądu z wnioskiem o wydanie nakazu zapłaty.

PROCEDURA WINDYKACYJNA W NASZEJ FIRMIE WYGLĄDA NASTĘPUJĄCO:

1. 7 dni po terminie płatności - pracownik Działu Windykacji Należności wysyła elektroniczne przypomnienie o niezapłaconym rachunku

2. 14 dni po terminie płatności - pracownik Działu Windykacji Należności kontaktuje się telefonicznie z Klientemi informuje o niezapłaconym rachunku oraz prosi o informację kiedy rachunek / faktura zostanie opłacona

3. 30 dni po terminie płatności - wysyłamy pisemne ostateczne wezwanie do zapłaty

4. 31 dni po terminie płatności - rozpoczynamy naliczanie ustawowych odsetek karnych lub odsetek w wysokości ustalonej w ramach danego projektu / umowy.

5. 40 dni po terminie płatności - w przypadku braku kontaktu z klientem lub złamanych obietnic dotyczących płatności przesyłamy, w postępowaniu elektronicznym, wniosek do Sądu Rejonowego w Lublinie z prośbą o wydanie nakazu zapłaty oraz zwrot kosztów postępowania sądowego i opłat związanych z niezbędną reprezentacją przez prawnika.

6. ok 60 dni po terminie płatności - przekazujemy sprawę do Komornika, co oznacza większe opłaty łączne związane z zadłużeniem.

UWAGA!

Wszystkie przeterminowane płatności prosimy uiszczać łącznie z ustawowymi odsetkami.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości serdecznie zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z Działem Windykacji należności pod numerem telefonu: 695 500 000 od poniedziałku do piątku w godzinach od 09:00 do 17:00.

 

 

Całodobowy dyżur zespołu tłumaczy przysięgłych języka angielskiego - tylko 29 zł za stronę - specjalna oferta - zapraszamy! Więcej informacji tutaj.

Atrakcyjne ceny. Krótkie terminy. Wysoka jakość.