Procedury operacyjne EBT

 • 017 Procedura poświadczania tłumaczeń z języka obcego na język obcy

  Numer procedury

  017

  Data wejścia w życie:

  7 czerwca 2013 roku

  Ostatnia aktualizacja:

  2 września 2018 roku

  Dotyczy:

  wszyscy Klienci

  Rodzaj usługi:

  tłumaczenia przysięgłe (uwierzytelnione, poświadczone)

  Wystawca:

  Dział Obsługi Klienta

 • Szanowni Państwo,

  zgodnie z obowiązującym stanem prawnym w Polsce, poświadczenie tłumaczenia z języka obcego na język obcy odbywa się przez dwóch tłumaczy przysięgłych (lub jednego, jeśli tłumacz ten jest tłumaczem przysięgłym dwóch danych języków obcych). Na przykład, jeśli potrzebujemy tłumaczenia uwierzytelnionego (przysięgłego) z języka ukraińskiego na język angielski wówczas tłumaczenia (lub samego poświadczenia) dokonuje się najpierw z języka ukraińskiego na język polski, następnie tłumaczenie to (wraz z opisami i stopką tłumacza przysięgłego języka ukraińskiego) tłumaczymy w trybie poświadczonym (uwierzytelnionym) na język angielski.

  WAŻNE! W szczególnych przypadkach możemy dokonać bezpośredniego tłumaczenia uwierzytelnionego z języka obcego na język obcy przy pomocy naszego zagranicznego oddziału lub przedstawicielstwa w danym kraju. Lista naszych regionalnych oddziałów lub przedstawicieli w innych krajach znajduję się tutaj.

  Polecamy również usługę tłumaczeń potwierdzonych wykonywanych przez nasze biuro z języka obcego na język obcy - więcej informacji tutaj.

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do współpracy