Procedury operacyjne EBT

 • 021 Procedura legalizacji dokumentów w Ambasadzie

  Numer procedury

  021

  Data wejścia w życie:

  7 czerwca 2013 roku

  Dotyczy:

  osoby prywatne oraz klienci korporacyjni

  Rodzaj usługi:

  legalizacja dokumentów

  Wystawca:

  Dział Legalizacji Dokumentów

  Szanowni Państwo,

  codziennie dokonujemy legalizacji wszelkich dokumentów oraz naszych własnych tłumaczeń we wszystkich Ambasadach. Absolutnie nie musicie osobiście stawiać się w Warszawie, aby dokonać legalizacji dokumentu lub poświadczenia tłumaczenia. Niestety jednak każda Ambasada posiada swoje własne wytyczne oraz uprawnienia dotyczące wykonywanania legalizacji dokumentów - prosimy o zapoznanie się z tymi wytycznymi przed kontaktem z nami - nie udzielamy informacji dotyczących procedur obsługi interesanta przez daną Ambasadę.

  Procedura legalizacji dokumentów w dowolnej Ambasadzie wygląda następująco:

  1A - w przypadku tłumaczeń wykonywanych przez nasze biuro - bezpośrednio po wykonaniu tłumaczenia dokonujemy legalizacji w danej Ambsadzie w ciągu 24 godzin w dni robocze lub w najbliższy dzień roboczy.

  1B - w przypadku innych dokumentów - prosimy o przesłanie dokumentów listem poleconym na adres Europejskie Biuro Tłumaczeń - Dział Legalizacji Dokumentów, ul. Tamka 40/414, 00-355 Warszawa oraz kontakt telefoniczny bezpośrednio z Działem Legalizacji Dokumentów pod numerem 501 018 731. Zalegalizowane (lub poświadczone) przez Ambsadę dokumenty (lub tłumaczenia) odsyłamy niezwłocznie pocztą poleconą priorytetową na wskazany przez Państwo adres do korespondencji.

  W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości uprzejmie prosimy o kontakt telefoniczny bezpośrednio z Działem Legalizacji Dokumentów pod numerem  501 018 731 lub wysyłając wiadomość elektroniczną na adres msz@tlumacz.com.pl

  Więcej o usłudze oraz obowiązujących stawkach i opłatach: tutaj.

  Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do współpracy